VersaClimber FAQ

VersaClimber to wiodący przyrząd do ćwiczeń wspinaczkowych,
który zapewnia trening całego ciała przy minimalnym obciążeniu.

FAQ

Co to jest VersaClimber?

VersaClimber to wiodące urządzenie do ćwiczeń wspinaczkowych, które oferuje trening całego ciała przy minimalnym obciążeniu dla stawów. Wprowadzony na rynek w 1981 roku, VersaClimber to sprzęt używany w klubach fitness, treningach wojskowych, ośrodkach medycyny sportowej, firmowych i osobistych siłowniach na całym świecie

Jakie części mojego ciała trenuje?

Podczas gdy wiele innych form cardio, takich jak bieżnia lub rower spinningowy, działa tylko na dolną część ciała i wymaga dłuższego treningu, aby spalić kalorie, VersaClimber zapewnia ćwiczenie całego ciała, ćwicząc mięśnie ramion, nóg, klatki piersiowej, pleców, ramion i nie tylko jednym płynnym ruchem. Maszyna zmusza twoje ciało do ruchów przeciwbocznych - co oznacza, że twoja prawa ręka musi pracować z lewą nogą i odwrotnie - celując w grupy mięśni, które nie są aktywowane przez inne treningi.

Jak trudny jest w użyciu?

Podobnie jak wszystkie ćwiczenia całego ciała, VersaClimber może być trudny w użyciu, ale kluczem jest stopniowe budowanie. Początkującym wspinaczom polecamy wspinaczkę trwającą od 15 do 20 minut, która obejmuje pięciominutową rozgrzewkę i 3-5 minutową rozgrzewkę. Gdy już to opanujesz, możesz zabrać swoje treningi do 60-minutowych sesji. Zawsze miej oko na swoje tętno i odczuwalny wysiłek, aby upewnić się, że jesteś na odpowiednim poziomie - bez względu na to, ile razy korzystałeś z urządzenia.

Jak mam zacząć?

Jeśli jesteś na siłowni, poproś o pomoc profesjonalistę - w ten sposób możesz znaleźć poziom treningu i czas trwania, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich celów. W przypadku domowych siłowni zawsze przeczytaj instrukcję i postępuj zgodnie z poniższymi krokami: 1. Ustaw rączki we właściwej pozycji do swojego wzrostu, stając na pedałach i przesuwając rączki tak, aby znajdowały się na wysokości ramion. Następnie zaciśnij paski pedałów wokół stóp. 2. Wybierz tryb ćwiczeń, dostosowując napięcie za pomocą klawiatury numerycznej lub, w przypadku odrobiny zawodów, wybierz wirtualnego przeciwnika lub tryb wirtualnego punktu orientacyjnego. Jeśli nie masz pewności, jakie ćwiczenie chciałbyś wykonać, naciśnij przycisk SZYBKI START i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ustawić czas, tempo lub czas trwania. 3. Teraz zacznij się wspinać! Rozciągnij prawą rękę i lewą nogę do góry, a następnie powtórz po przeciwnej stronie i kontynuuj w ten sposób, naprzemiennie. Aby utrzymać trening wolny od wstrząsów i urazów, nie wolno schodzić na dno - ani uderzać pedałami w spód maszyny - pod koniec każdego ruchu.

Jak wypada VersaClimber w porównaniu z bieżnią, stepperem, rowerem, pływaniem itp.?

Poniższa tabela przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o zaletach stosowania VersaClimber w porównaniu z innymi formami ćwiczeń kardio. https://versaclimber.pl/dlaczego/

Jak długo muszę go używać?

Jeśli chcesz zbudować siłę w określonym obszarze ciała, możesz go używać przez mniej niż minutę, ustawiając obciążenie na wolne tempo i wykonując od 8 do 12 powtórzeń. Do treningu siłowego ustaw obciążenie na szybsze tempo i wykonaj 15 do 30 powtórzeń. Trening wytrzymałościowy trwa zwykle około 30 minut na sesję z obciążeniem ustawionym na średnią prędkość ruchu. Niektórzy uważają, że przydatne jest również używanie maszyny do sprintu przez 10-20 sekund pod koniec treningu, aby szybko się ochłodzić, podczas gdy inni używają go przez około 20 minut każdego dnia jako regularny trening cardio, aby pomóc im spalić kalorie.

Jak powinienem go używać w ramach holistycznego treningu?

Oprócz wykonywania treningu cardio całego ciała, VersaClimber został zaprojektowany do pracy jak maszyny do treningu siłowego i może skupić się na dolnej lub górnej części ciała, jeśli jest prawidłowo ustawiony. W przypadku ćwiczeń dolnej części ciała urządzenie oferuje ćwiczenia, takie jak pojedyncze podnoszenie nóg, wyciskanie nóg i przysiady na czworakach. W tym celu ustaw względnie niską prędkość hydrauliczną, trzymaj się nieruchomych poręczy po bokach i wykonuj określone ruchy dla każdego ćwiczenia. Pozycja stóp na pedałach może również wpływać na różne części dolnej części ciała; na przykład wspinanie się na piętach będzie działać na quady, podczas gdy wspinanie na palcach będzie działać na łydki. Ćwiczenia izolowane mogą być używane do skupienia się wyłącznie na ramionach, barkach, klatce piersiowej i plecach, stając na izolowanej płycie podstawy przed maszyną zamiast na pedałach i pchając lub ciągnąc za uchwyty.

Jaki jest dobry czas / cel treningu dla początkującego?

Wszyscy początkujący użytkownicy VersaClimber powinni spokojnie robić krok nie większy niż 10-15cm, utrzymując delikatne tempo przez około 15-20 minut. Musisz również pamiętać, że aby uniknąć wstrząsów, nigdy nie pozwól, aby pedały uderzały w spód maszyny, w przeciwnym razie możesz spowodować poważne uszkodzenie ciała.

Jak mogę śledzić swoje szkolenie?

Ekran monitora VersaClimber dostarcza informacji o wykonywanych ćwiczeniach, takich jak czas trwania sesji, szybkość wspinania (stopy / min) i przebyty dystans. Korzystając z tych informacji, będziesz mógł monitorować swoje postępy, oceniając odległość, jaką przebyłeś w określonym czasie.

Jak łatwa jest instalacja?

VersaClimber jest prosty w instalacji i nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy elektronicznej ani majsterkowania. Jednak montaż może okazać się łatwiejszy, jeśli masz drugą osobę do pomocy.

Mam usterkę w mojej maszynie, jak łatwo ją naprawić?

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z maszyną lub chcesz zarezerwować usługę, wyślij e-mail na adres david@versaclimber.pl lub zadzwoń (+48)574 494 752.

Nie jestem w Polsce. Dlaczego powinienem skorzystać z VersaClimber Polska?

David Lloyd (właściciel firmy VersaClimber Polska) jest ekspertem w dziedzinie VersaClimber.  David używa VersaClimber od wielu lat - nawet wszedł na nim na wysokość Mount Everest.  David jest jedynym ekspertem VersaClimber w Europie kontynentalnej.  Istnieje kilka stron internetowych poświęconych sprzętowi fitness, które mogą sprzedać Ci VersaClimber, ale nie mogą zaoferować najwyższej wiedzy o produkcie.  VersaClimber Polska wspiera klientów od wstępnych rozmów (w celu zidentyfikowania właściwej maszyny), poprzez montaż, konserwację i efektywne użytkowanie VersaClimbera.