Brytyjska drużyna olimpijska 2016 w pływaniu

Brytyjska drużyna olimpijska 2016 w pływaniu

Brytyjska drużyna olimpijska 2016 w pływaniu

Versaclimber UK stanął na podium, wspierając przygotowania sportowców do Rio 2016 z National Training Centre w Bath w British Swimming.
W krytycznym momencie dla tej grupy obiecujących olimpijczyków Versaclimber odegra integralną rolę w ich przygotowaniach treningowych do tegorocznych igrzysk.

Versaclimber, który zapewnia efektywny trening cardio w stylu wspinaczki o niskim wpływie, został włączony do harmonogramu treningów każdego sportowca dwa razy w tygodniu – aby ułatwić poprawę wyników sportowych, których nie można osiągnąć na basenie lub przy użyciu innego sprzętu kondycjonującego.

John Watson, trener siły i kondycji z English Institute of Sport and British Swimming, wyjaśnia, dlaczego Versaclimber będzie kluczem do rozwoju jego sportowca:

„Jestem wielkim fanem Versaclimber przez długi czas i odkryłem, że korzyści płynące z tej konkretnej formy treningu są kluczowe, jeśli chodzi o skrócenie czasu w basenie.

„Nieoceniona jest metoda treningu, która pozwala pływakom wykonywać ćwiczenia kondycyjne o wysokiej intensywności, jednocześnie minimalizując wpływ, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji, co jest kluczowe, biorąc pod uwagę, jak blisko są igrzyska olimpijskie. Unikalny styl wspinaczkowy treningu Versaclimber okazał się również świetny do rozwijania wydajnych wzorców ruchowych, które skutecznie przenoszą się na wyniki w basenie.
„Nasi sportowcy są również wielkimi fanami Versaclimber i teraz wynajmujemy dodatkowe maszyny, kiedy jesteśmy na międzynarodowych obozach treningowych lub na ważnych zawodach”.

Mistrzyni Europy na krótkich i długich trasach, Jazz Carlin, wyjaśnia, w jaki sposób Versaclimber wspierała jej trening:
„Używam Versaclimber regularnie, odkąd zacząłem trenować w Bath 18 miesięcy temu i odgrywa on kluczową rolę w mojej pracy pielęgnacyjnej na lądzie. Versaclimber podniósł moją kondycję na nowy poziom, co z kolei pomogło mi osiągnąć świetne wyniki na basenie. Podczas mojej międzynarodowej kariery pływackiej korzystałem z większości dostępnego sprzętu kondycjonującego, ale mogę śmiało powiedzieć, że Versaclimber jest wyjątkowy pod względem skuteczności. ”

Firma Versaclimber UK była zachwycona, że ​​zwrócono się o pomoc w rozwoju elity sportowców z Bath, jako dyrektor zarządzający, Neil Kelford wyjaśnia:
„To wielki zaszczyt móc wspierać wielu najlepszych pływaków w kraju w przygotowaniach do tegorocznych igrzysk olimpijskich.
„John szukał sposobu, aby podnieść poziom sprawności swojego sportowca na wyższy poziom i wspaniale było widzieć wpływ Versaclimbera”.
Brytyjska drużyna olimpijska w pływaniu zdobyła jeden złoty i pięć srebrnych medali na igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio